Licensed to Scranton YMCA          HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/24/2015 05:19 PM
                     3 Chance Last Chance 2015 - 2/23/2015                     
                                    Results                                    
 
Event 2  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:44.20  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Cross, Mackenzie           9 GSY-MA                         2:49.32        
       38.12  1:20.97  2:06.12  2:49.32                                    
 
Event 2  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:31.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Armetta, Julia            11 GSY-MA                         2:34.82        
       35.04  1:13.92  1:55.75  2:34.82                                    
 
Event 2  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:17.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Bath, Sarah               13 GSY-MA                         2:25.02        
       31.77  1:09.01  1:48.07  2:25.02                                    
 
Event 2  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:41.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daiute, Antonio           10 HAZY-MA                        2:53.88        
       40.02  1:24.35  2:10.68  2:53.88                                    
  3 Gonzalez, Nathaniel       10 PFY-MA                         2:42.90        
       36.37  1:18.03  2:01.86  2:42.90                                    
 
Event 2  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:37.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kovalick, Ryan            11 HAZY-MA                        2:34.71 DQT    
       34.87  1:14.32  1:56.50  2:34.71                                    
 
Event 2  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
        2:15.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Benjamin        13 PFY-MA                         2:14.03 DQT    
       30.87  1:05.10  1:40.27  2:14.03                                    
  4 Noel, Josh                13 BYST-MA                        2:45.08        
       31.50  1:09.08  2:29.55  2:45.08                                    
 
Event 4  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:38.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         2:39.96        
       33.10  1:12.38  2:03.62  2:39.96                                    
  2 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                         2:44.88        
       36.88  1:16.57  2:06.32  2:44.88                                    
 
Event 5  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Cara              10 PFY-MA                           32.66 DQT    
  2 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                          35.69        
  3 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           36.24        
  4 Taylor, Sydney            10 BYST-MA                          36.40        
  5 Cartwright, Ashtyn        10 HAZY-MA                          37.23        
  6 Maiocco, Alaina            9 GSY-MA                           37.73        
  7 Yeager, Natalie           10 HAZY-MA                          38.24        
  8 Kubitz, Jenna             10 HAZY-MA                          38.85        
 
Event 5  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walting, Margaret         12 WBY-MA                           26.36 DQT    
  2 Williams, Nevaeh          12 PFY-MA                           29.22 DQT    
  3 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           29.82 DQT    
  4 Kreiter, Kirsten          12 GSY-MA                           31.42        
  5 Healey, Madeline          11 GSY-MA                           31.51        
  6 Williams, Markayleh       11 PFY-MA                           31.87        
 
Event 5  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.45  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Armetta, Karina           14 GSY-MA                           28.16 DQT    
  2 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                           29.28        
  3 Bath, Sarah               13 GSY-MA                           29.73        
  4 Ingargiola, Julia         13 GSY-MA                           31.95        
 
Event 5  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          36.40  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Liam             10 HAZY-MA                          35.21 DQT    
  2 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          38.37        
  9 Zapotocky, Toby            9 HAZY-MA                          40.89        
 
Event 5  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maiocco, Lenny            12 GSY-MA                           27.40 DQT    
  2 Dinh, Matthew             12 WBY-MA                           32.46        
  3 Smith, Adam               11 WBY-MA                           32.61        
  4 Castrogiovanni, Brian     12 GSY-MA                           33.50        
  5 Slish, Joseph F           12 GSY-MA                           44.90        
 
Event 5  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Noel, Josh                13 BYST-MA                          26.78 DQT    
 
Event 6  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:13.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         1:17.98        
       35.48  1:17.98                                                      
 
Event 6  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.00  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Spencer            15 BYST-MA                        1:04.53        
       30.12  1:04.53                                                      
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           33.50 DQT    
  3 Ford, Sydney              11 GSY-MA                           35.25        
 
Event 7  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          43.10  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  4 Pollock, Tommy            10 HAZY-MA                          46.65        
 
Event 7  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olsommer, Garrett R       12 GSY-MA                           31.49 DQT    
 
Event 8  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:19.20  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Sheets, Maura M           10 GSY-MA                         1:18.08 DQT    
       35.89  1:18.08                                                      
  6 Cartwright, Ashtyn        10 HAZY-MA                        1:19.17 DQT    
       38.62  1:19.17                                                      
  7 Forgione, Ava             10 GSY-MA                         1:20.34        
       37.71  1:20.34                                                      
  8 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                        1:20.77        
       37.61  1:20.77                                                      
 
Event 8  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Colombo, Catherine        12 GSY-MA                         1:08.14        
       32.62  1:08.14                                                      
 
Event 8  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         1:07.07        
       32.05  1:07.07                                                      
  2 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                         1:09.08        
       33.13  1:09.08                                                      
 
Event 8  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  3 Colombo, Burke            11 GSY-MA                         1:08.90        
       31.63  1:08.90                                                      
  4 Smith, Adam               11 WBY-MA                         1:12.32        
       33.73  1:12.32                                                      
 
Event 8  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Noel, Josh                13 BYST-MA                        1:04.33        
       29.97  1:04.33                                                      
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:17.90  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Williams, Nevaeh          12 PFY-MA                         1:12.84 DQT    
       35.01  1:12.84                                                      
 
Event 9  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Louvender, Kirsten M  13 GSY-MA                         1:09.72 DQT    
       33.58  1:09.72                                                      
 
Event 10  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Yeager, Natalie           10 HAZY-MA                          43.13        
  6 Taylor, Sydney            10 BYST-MA                          46.56        
 
Event 10  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Corinne           12 PFY-MA                           34.68 DQT    
  1 Colombo, Catherine        12 GSY-MA                           40.61        
  2 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           35.81 DQT    
  4 Kreiter, Kirsten          12 GSY-MA                           38.84        
 
Event 10  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          43.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daiute, Antonio           10 HAZY-MA                          41.78 DQT    
  2 Leonard, Liam             10 HAZY-MA                          44.01        
  3 Pollock, Tommy            10 HAZY-MA                          46.25        
  4 Zapotocky, Toby            9 HAZY-MA                          47.25        
 
Event 10  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galko, Benjamin           11 GSY-MA                           39.05        
  2 Dinh, Matthew             12 WBY-MA                           41.10        
  3 Smith, Adam               11 WBY-MA                           38.16 DQT    
  3 Colombo, Burke            11 GSY-MA                           41.14        
  4 Kovalick, Ryan            11 HAZY-MA                          44.93        
  5 Slish, Joseph F           12 GSY-MA                           52.68        
 
Event 12  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.30  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Walting, Margaret         12 WBY-MA                         1:15.24 DQT    
       35.28  1:15.24                                                      
  2 Smith, Hallie             12 BYST-MA                        1:27.39        
       40.18  1:27.39                                                      
 
Event 12  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.40  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ingargiola, Julia         13 GSY-MA                         1:39.73        
       46.89  1:39.73                                                      
 
Event 12  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:38.40  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Nathaniel       10 PFY-MA                         1:32.80 DQT    
       44.94  1:32.80                                                      
 
Event 12  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:18.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Benjamin        13 PFY-MA                         1:15.14 DQT    
       36.28  1:15.14                                                      
  2 Noel, Josh                13 BYST-MA                        1:24.99        
       40.04  1:24.99                                                      
 
Event 13  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                          46.50        
  6 Bannon, Emma              10 GSY-MA                           47.72        
  7 Kubitz, Jenna             10 HAZY-MA                          48.72        
 
Event 13  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           40.08 DQT    
  2 Williams, Nevaeh          12 PFY-MA                           41.98        
  3 Williams, Markayleh       11 PFY-MA                           42.78        
  4 O'Brien, Kate             11 GSY-MA                           43.85        
 
Event 13  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          48.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          49.94        
 
Event 13  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.10  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olsommer, Garrett R       12 GSY-MA                           39.93 DQT    
 
Event 16  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:28.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Cross, Mackenzie           9 GSY-MA                         1:33.27        
       44.19  1:33.27                                                      
 
Event 16  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             11 GSY-MA                         1:27.70        
       39.29  1:27.70                                                      
 
Event 18  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Sheets, Maura M           10 GSY-MA                           35.18        
  6 Forgione, Ava             10 GSY-MA                           36.74        
  7 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                          36.83        
  8 Taylor, Sydney            10 BYST-MA                          36.98        
  9 Cartwright, Ashtyn        10 HAZY-MA                          37.23        
 10 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           37.31        
 11 Yeager, Natalie           10 HAZY-MA                          39.76        
 
Event 18  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           30.28 DQT    
  2 Williams, Markayleh       11 PFY-MA                           31.54        
  3 Healey, Madeline          11 GSY-MA                           32.17        
  4 Kreiter, Kirsten          12 GSY-MA                           32.97        
 
Event 18  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.45  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                           29.72        
  2 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                           30.17        
  3 Bath, Sarah               13 GSY-MA                           30.63        
  4 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                           32.57        
 
Event 18  Women 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.80  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  3 Babarsky, Bailey A        16 GSY-MA                           27.26 DQT    
 
Event 18  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          36.40  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Daiute, Antonio           10 HAZY-MA                          35.32 DQT    
  2 Leonard, Liam             10 HAZY-MA                          35.97 DQT    
  3 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          42.04        
 
Event 18  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maiocco, Lenny            12 GSY-MA                           27.61 DQT    
  2 Olsommer, Garrett R       12 GSY-MA                           29.75 DQT    
  3 Kovalick, Ryan            11 HAZY-MA                          32.53        
  4 Castrogiovanni, Brian     12 GSY-MA                           33.36        
 
Event 18  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Benjamin        13 PFY-MA                           29.26        
  4 Noel, Josh                13 BYST-MA                          27.49 DQT    
 
Event 18  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.50  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franchak, Ryan            18 GSY-MA                           23.81 DQT    
  2 Schaefer, Alex B          15 GSY-MA                           24.24 DQT    
 
Event 19  Women 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:08.50  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Burlein, Hannah J         15 GSY-MA                         1:08.62        
       31.58  1:08.62                                                      
 
Event 19  Men 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
        1:02.00  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Spencer            15 BYST-MA                        1:04.87        
       30.85  1:04.87                                                      
 
Event 20  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  3 Ford, Sydney              11 GSY-MA                           36.35        
 
Event 20  Girls 13-14 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Armetta, Karina           14 GSY-MA                           35.27        
 
Event 20  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          37.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Olsommer, Garrett R       12 GSY-MA                           33.12 DQT    
 
Event 21  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:19.20  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  3 Maiocco, Alaina            9 GSY-MA                         1:28.33        
       39.43  1:28.33                                                      
 
Event 21  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Catherine        12 GSY-MA                         1:09.69        
       33.81  1:09.69                                                      
 
Event 21  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Dinh, Matthew             12 WBY-MA                         1:13.06        
       34.35  1:13.06                                                      
 
Event 21  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Gonzalez, Benjamin        13 PFY-MA                         1:01.28        
       29.46  1:01.28                                                      
 
Event 21  Men 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
          54.00  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Conor             17 PFY-MA                           55.80        
       26.97    55.80                                                      
 
Event 22  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                         1:14.67        
       37.08  1:14.67                                                      
  2 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                         1:15.34        
       37.53  1:15.34                                                      
 
Event 23  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Cara              10 PFY-MA                           39.30 DQT    
  2 Yeager, Natalie           10 HAZY-MA                          43.80        
  3 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           44.62        
 
Event 23  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Corinne           12 PFY-MA                           35.40 DQT    
  2 Kreiter, Kirsten          12 GSY-MA                           40.08        
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Louvender, Kirsten M  13 GSY-MA                           32.04        
 
Event 23  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          43.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Liam             10 HAZY-MA                          45.45        
  2 Zapotocky, Toby            9 HAZY-MA                          46.36        
 
Event 23  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Galko, Benjamin           11 GSY-MA                           41.32        
  2 Colombo, Burke            11 GSY-MA                           42.10        
 
Event 23  Men 15 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Conor             17 PFY-MA                           31.07        
 
Event 24  Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Williams, Nevaeh          12 PFY-MA                         5:53.72        
       38.51  1:29.22           2:55.34  3:48.51  4:40.27  5:17.17  5:53.72
 
Event 24  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
        5:43.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         5:53.19        
       35.65  1:21.58  2:06.57  2:48.06  3:42.64  4:36.99  5:15.81  5:53.19
 
Event 26  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  4 Bannon, Emma              10 GSY-MA                           46.67        
  5 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                          48.40        
  6 Kubitz, Jenna             10 HAZY-MA                          48.50        
 
Event 26  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          40.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                           40.06 DQT    
  1 Williams, Markayleh       11 PFY-MA                           42.05        
  2 Smith, Hallie             12 BYST-MA                          40.92        
  3 O'Brien, Kate             11 GSY-MA                           43.23        
 
Event 26  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          48.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Nathaniel       10 PFY-MA                           42.64 DQT    
  2 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          50.18        
  7 Daiute, Antonio           10 HAZY-MA                          49.60        
 
Event 26  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          43.10  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Maiocco, Lenny            12 GSY-MA                           38.80 DQT    
 
Event 27  Men 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
        2:19.00  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Schaefer, Alex B          15 GSY-MA                         2:15.12 DQT    
       30.61  1:04.68  1:39.83  2:15.12                                    
 
Event 28  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        1:28.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 McCall, Cara              10 PFY-MA                         1:30.29        
       42.22  1:30.29                                                      
 
Event 29  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
        2:47.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                         2:38.50 DQT    
       35.80  1:17.47  2:03.47  2:38.50                                    
  1 McCall, Corinne           12 PFY-MA                         2:45.82 DQT    
       34.84  1:14.45  2:10.97  2:45.82                                    
  3 O'Brien, Kate             11 GSY-MA                         3:17.32        
       41.49  1:31.38  2:26.14  3:17.32                                    
 
Event 29  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
        2:38.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         2:46.24        
       36.57  1:16.59  2:09.50  2:46.24                                    
  2 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                         2:53.06        
       40.41  1:22.19  2:13.03  2:53.06                                    
 
Event 30  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          34.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Sheets, Maura M           10 GSY-MA                           35.24        
  6 Taylor, Sydney            10 BYST-MA                          37.30        
  7 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           37.72        
 
Event 30  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          30.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Healey, Madeline          11 GSY-MA                           31.71        
  2 Williams, Markayleh       11 PFY-MA                           32.14        
  3 Armetta, Julia            11 GSY-MA                           33.48        
  4 Smith, Hallie             12 BYST-MA                          33.44        
 
Event 30  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          28.45  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                           30.11        
  2 Bath, Sarah               13 GSY-MA                           30.21        
 
Event 30  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          36.40  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          39.92        
 
Event 30  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          32.00  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Castrogiovanni, Brian     12 GSY-MA                           33.64        
 
Event 30  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          27.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Noel, Josh                13 BYST-MA                          27.34 DQT    
 
Event 30  Men 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
          24.50  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Spencer            15 BYST-MA                          27.01        
  3 Scocozzo, Vito T          18 GSY-MA                           27.93        
 
Event 32  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
          34.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Ford, Sydney              11 GSY-MA                           37.30        
 
Event 33  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:19.20  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  3 Forgione, Ava             10 GSY-MA                         1:20.41        
       38.01  1:20.41                                                      
 
Event 33  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:07.70  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Colombo, Catherine        12 GSY-MA                         1:10.91        
       34.21  1:10.91                                                      
  2 Healey, Madeline          11 GSY-MA                         1:11.26        
       34.06  1:11.26                                                      
 
Event 33  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:01.00  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Van Louvender, Kirsten M  13 GSY-MA                         1:01.86        
       29.59  1:01.86                                                      
 
Event 33  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        1:00.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Maiocco, Lenny            12 GSY-MA                         1:04.75        
 
Event 34  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
        1:11.50  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Hoban, Abby               14 GSY-MA                         1:11.46 DQT    
       34.23  1:11.46                                                      
  2 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                         1:17.94        
       37.14  1:17.94                                                      
 
Event 35  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          40.80  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  5 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           46.07        
  6 Maiocco, Alaina            9 GSY-MA                           51.47        
 
Event 35  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          36.80  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Kreiter, Kirsten          12 GSY-MA                           39.02        
  4 Colombo, Catherine        12 GSY-MA                           41.81        
 
Event 35  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          43.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Zapotocky, Toby            9 HAZY-MA                          48.96        
 
Event 35  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
          38.40  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Colombo, Burke            11 GSY-MA                           40.22        
  3 Galko, Benjamin           11 GSY-MA                           40.71        
 
Event 36  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:44.10  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Gonzalez, Benjamin        13 PFY-MA                         2:46.07        
       36.53  1:18.59  2:02.33  2:46.07                                    
 
Event 36  Men 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
        2:37.60  15&O DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 McCall, Conor             17 PFY-MA                         2:59.64        
       39.81  1:24.95  2:12.09  2:59.64                                    
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:38.10  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  4 Sadowski, Maris            9 HAZY-MA                        1:48.88        
       52.39  1:48.88                                                      
 
Event 37  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:26.30  11-12 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Delaney, Julia Jo         12 PFY-MA                         1:26.74        
       40.64  1:26.74                                                      
 
Event 37  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
        1:21.40  13-14 DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  2 Poveromo, Savannah Lei    13 PFY-MA                         1:34.98        
       44.27  1:34.98                                                      
  3 Franzo, Elizabeth         14 PFY-MA                         1:36.35        
       45.13  1:36.35                                                      
 
Event 38  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          46.00  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Bannon, Emma              10 GSY-MA                           46.89        
  2 Sheets, Maura M           10 GSY-MA                           47.64        
  3 Cross, Mackenzie           9 GSY-MA                           47.94        
  5 Piacenti, Lily             9 PFY-MA                           55.29        
 
Event 38  Girls 13-14 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  1 Piacenti, MacKenzie       13 PFY-MA                           51.84        
 
Event 38  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
          48.30  10&U DQT District Qualifying
    Name                     Age Team                             Finals        
===============================================================================
  4 Yakubowski, Landon         8 HAZY-MA                          52.59